Gyógynövényes vérnyomáscsökkentő. Webshop | Termékek

Állatorvoslásban haszonállatok és társállatok állatorvosi kezelésében A gyógynövények gyűjtése[ szerkesztés ] A gyógynövények gyűjtése és termesztése külön szakértelmet kíván. A legjobb gyógyhatást a frissen szedett gyógynövényekkel érhetjük el, de ügyelni kell arra, hogy a növényeket a megfelelő időben, helyen és módon gyűjtsük és szárítsuk.

Gyökereket kora tavasszal vagy ősszel, Leveleket virágzás előtt és alatt, Termést a teljes érés idején, Virágokat a virágzás kezdetekor gyűjtsük. Csak egészséges, tiszta, féregmentes növényeket gyűjtsünk. A gyűjtést lehetőleg napsütéses időben, a növény száraz állapotában eső és harmat felszáradása után végezzük.

Használjunk vesszőkosarat, papírdobozt, zacskót vagy hálót, de nem szabad műanyagot használni, mert a növény befülled és a szárítás közben megfeketedik. Ne gyűjtsünk műtrágyázott szántóföldön, legelőn, szennyezett vizek partján, nagy forgalmú autópályák vagy utak, ipartelepek, illetve vasúti töltések környékén.
Menopauzás panaszokra édeskömény A University of California Irvine, USA kutatócsoportja a Proceedings of the National Academy of Sciences folyóiratban közölt cikkében arról számolt be, hogy molekuláris szinten sikerült leírni néhány elterjedten alkalmazott népi gyógynövény vérnyomáscsökkentő mechanizmusát, írja a PharmaOnline.
Szárítás A gyógynövényeket szárítás előtt ne mossuk meg. Aprítsuk fel, tiszta kendőn vagy papíron terítsük szét, árnyékban, szellős, meleg helyen szárítsuk.
Például padláson A gyökerek, nedvdús termések, kérgek teljes kiszárításához még feldarabolt állapotban is mesterséges hőre van szükség. A hőmérséklet ilyenkor sem lehet 35 °C-nál magasabb.
A gyógynövény gyűjtés titkai - Vágvölgyi Erika, Jakab István
Tárolás Csak teljesen száraz növényeket tegyünk el télire. Tároláshoz zöld gyógynövényes vérnyomáscsökkentő, kartondobozokat, textilzsákokat használhatunk. Védjük a nedvességtől, a fénytől és fémekkel való érintkezéstől.

Bernáth Jenő. Budapest: Mezőgazda Kiadó.

ISBN